AI crawlery zahlcují open source projekty
Nápor automatizovaných crawlerů zahlcujících open source komunitu probouzí odpor vývojářů.
Nápor automatizovaných crawlerů zahlcujících open source komunitu probouzí odpor vývojářů.
Integrace kognitivních technologií do automatizace firemních procesů může přinést významné zvýšení efektivity, zlepšení příjmů i spokojenosti zákazníků – pokud se to ovšem udělá správným způsobem. Zde je návod, jak by společnosti měly přistupovat k automatizaci a jak s tím mohou pracovníci držet krok.
Inovovaná verze Raspberry Pi 5 zdvojnásobuje paměťovou kapacitu, což jí dovolí spustit i Windows 11 či aplikace umělé inteligence, cena však dosáhla mety 120 dolarů.
Počítače s Windows 10 a Windows 11 jsou náhle deaktivovány navzdory platným licenčním klíčům.
Kontejnerizace zjednodušuje nasazování aplikací, přispívá k efektivnějšímu využití zdrojů a umožňuje rychlou škálovatelnost. Jaké jsou však její skutečné přínosy a s ní spojené výzvy v praxi?
SASE (Secure Access Service Edge) je síťová architektura, která nabízí alternativu k běžnému SD-WAN. Konverguje totiž služby SD-WAN s řadou nabídek zabezpečení v podobě služby (SecaaS nebo SECaaS). Gartner předpovídá, že do roku 2024 bude nejméně 40 % podniků přijetí SASE zvažovat.
JavaScript je podle zprávy společnosti JetBrains nejpoužívanějším programovacím jazykem, avšak nejslibnější vyhlídky na růst mají TypeScript, Rust a Python.