Eplan L!VE: pohled do inženýrské práce a výroby ve společnosti Eaton
V rámci celosvětové online akce „Eplan L!VE“, která se koná už zítra, 14. května, bude společnost Eplan tentokrát hostem firmy Eaton. Zájemci se mohou seznámit s tím, jak závod společnosti Eaton v Hengelu v Nizozemsku optimalizoval všechny své procesy v oblasti inženýrské práce a výroby pro dosažení maximální efektivity. Během dvou a půl hodiny získají účastníci on-line kompletní přehled o tom, jak vypadají nové nápady a osvědčená řešení pro zvýšení produktivity v praxi. Program doplňují novinky o sortimentu a strategiích společnosti Eplan.
Nizozemský závod firmy Eaton si uvědomil výhody přístupu založeného na datech a převedl celou svou inženýrskou metodiku, včetně procesů, na práci se systémy Eplan. Akce Eplan L!VE, která je nyní ve svém třetím kole v online formátu, poskytne o této problematice vučerpávající informace. Vysílat se bude přímo z výrobního závodu společnosti Eaton.
Na tuto online akci jsou zváni odborníci z celého světa, aby se seznámili s novými výrobními přístupy, které přinášejí vyšší ziskovost v inženýrské práci i výrobě. Mimochodem, tyto přístupy se v žádném případě neomezují pouze na větší společnosti, ale jsou přizpůsobeny i pro malé a střední podniky. Společnost Eaton zvolila postup „krok za krokem“ v závislosti na daném úkolu, a ten je možné beze zbytku implementovat také u menších výrobců řídicích a rozváděčových systémů.
Účastníci budou moci online sledovat specialisty společnosti Eaton, kteří budou představovat, jak optimalizovali konstruování a výrobu vlastních řídicích a rozváděčových systémů, aby dosáhli vysokého stupně automatizace a efektivity. Řešení Eplan zde hrají rozhodující roli – zajišťují, že standardizovaný základ dat založený na digitálním dvojčeti je k dispozici od prvních návrhů až po výrobu. Společnost Eaton navíc používá systém Eplan Engineering Configuration (EEC) k automatickému generování schémat, kusovníků, výkresů zapojení a popisů kabeláže – a to na základě nové metodiky návrhu využívající funkční inženýrství. Zatímco dříve bylo nutné vynaložit velké úsilí na aktualizaci dokumentů spojených se schématy, včetně kusovníků, výkresů svorek a popisů zapojení, nyní jsou všechny tyto dokumenty automaticky aktualizovány pomocí systému Eplan. To umožňuje využití centralizovaného zdroje dat. Hluboká integrace výroby do tohoto procesu také přináší své ovoce – pomocí programu Eplan Pro Panel se konstrukce rozváděčů navrhuje ve 3D, zcela digitálně, a vytvořená data se používají pro automatický návrh vedení kabelů. Wire Terminal WT od společnosti Rittal Automation Systems dokáže vyrobit až 1 000 kabelů denně, a to zcela automaticky. Přípravu měděných přípojnic lze zjednodušit pomocí strojů od společnosti Rittal Automation Systems. Všechny procesy zapojování a výroby rozváděče jsou navrženy tak, aby byly mimořádně efektivní. Výrobní procesy těží z větší konzistence dat založených na datech ze systémů Eplan.
Podrobné informace o konstrukčních a výrobních procesech společnosti Eaton doplní náhled na připravovanou platformu Eplan 2026. Účastníci se zítra například poprvé seznámí s tím, jak různá zobrazení v Eplan Pro Panel urychlují 3D navigaci. Zajímavý je také budoucí přímý přístup k datům zařízení v katalogu Eplan Data Portal z Eplan Electric P8. V neposlední řadě je pro uživatele, kteří chtějí už ve fázi předběžného plánování logicky propojit symboly a komponenty, zajímavou možností v programu Eplan Preplanning kreslit jednopólová schémata zapojení. Účastníci online akce se mohou těšit také na pohled do budoucnosti inženýrství: generální ředitel společnosti Eplan Sebastian Seitz představí budoucí strategii společnosti Eplan a některé hlavní body týkající se budoucích témat – včetně případů použití umělé inteligence.
Více informací a registrace: www.eplan-software.com/live.